Spływ kajakowy klasy IIaT

W piątek, 25 września, klasa 2a T, korzystając z ładnej pogody, wybrała się na spływ kajakowy.Uczniowie, po zeszłorocznej przygodzie, postanowili jeszcze raz pokonać trasę rzeki Reda na odcinku Wejherowo, od ulicy Dolnej – Reda Park Miejski. Nauczeni doświadczeniem zabrali suche ubrania na zmianę i dużo rezerwy, do wydawałoby się bardzo prostego środka lokomocji, jakim jest kajak. Przygotowani na najgorsze, czyli na kąpiel w zimnej wodzie wyruszyli koło godziny 8:30. Początkowo było zimno, po jesiennej nocy słońce nie zdążyło jeszcze ogrzać powietrza, ale z każdym machnięciem wiosła robiło się cieplej. Szum wody i poranny śpiew ptaków pozwolił na chwilę zapomnienia… Krótka przerwa na polanie przed opłynięciem komina, a raczej kręceniem się wokoło słynnego już punktu orientacyjnego. I zaczęło się robić ciekawiej, powalone pnie, zwisające nisko nad wodą gałęzie oraz spiętrzenia dodawały wyprawie ekstremalnego wymiaru. Przeszkody wodne sprawiły, że czas do celu zleciał niepostrzeżenie. Zanim się obejrzeliśmy byliśmy na miejscu.

Podsumowując – klasa 2a T poprawiła czas przepłynięcia 17 kilometrowej trasy z zeszłego roku oraz zredukowała ilość zatopień z czterech do jednego kajaka. Gratulujemy i życzymy dalszych popraw – nie tylko w dziedzinie kajakarstwa.