Nieudany rewanż nauczycieli

Dnia 1 października 2013 r. na boisku szkolnym odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy zespołem nauczycieli, a uczniami klasy IVb technikum. Spotkanie było rewanżem, za mecz rozegrany w zeszłym roku szkolnym, w którym to uczniowie pokonali nauczycieli w stosunku 2:1.

Mecz rozpoczął się od zdecydowanych ataków uczniowskiej drużyny, co zaowocowało dość szybkim zdobyciem przez nich bramki. Pięknym strzałem pod poprzeczkę popisał się Dawid Kowalski. Nie minęło dużo czasu, a bramkarz drużyny nauczycieli Maciej Skok musiał ponownie wyciągać piłkę z bramki. Przy jego bowiem biernej postawie, z podania Marcina Nowickiego, bramkę zdobył Karol Kass. Pierwsza połowa zakończyła się więc wynikiem 2:0.

Po zmianie stron nauczyciele ruszyli do zdecydowanego ataku na bramkę uczniów. Mieli oni klika sytuacji do zdobycia bramki, jednak dopiero strzał Macieja Syski zmienił wynik na 2:1. Kiedy wydawało się, że wyrównanie wyniku przez nauczycieli, to tylko kwestia czasu, piękna kontra trzech zawodników i strzał Dawida Kowalskiego spowodowały, że drużyna nauczycieli przegrywała już 3:1. Za chwilę było już 4:1, bo szybką akcję wykończył pod bramką Karol Kass. Nauczycieli było stać jeszcze tylko na zdobycie jednej bramki, którą zdobył Adam Duda, który ustalił wynik meczu na 4:2.

Mimo buńczucznych wypowiedzi przez meczem m.in. Karola Kassa, że wygrają z nauczycielami do zera, to jednak udało się im strzelić dwie bramki, i gdyby nie indolencja strzelecka jednego z nich, wynik mógłby być zupełnie inny. Niezbyt ciepła aura spowodowała, że na trybunach zasiadła jedynie garstka wiernych kibiców drużyny uczniów.