Ogólnopolskie biegi przełajowe

Dnia 21 września 2013 r. na terenie Parku Majkowskiego w Wejherowie odbyły się Ogólnopolskie Biegi Przełajowe o Puchar Prezydenta Miasta Wejherowa. Dla uczestników przygotowano zarówno 300-metrowe trasy dla najmłodszych, jak i trasy średniodystansowe (od 600 do 2000m) dla młodzieży w różnych kategoriach wiekowych. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych walczyli na dystansie 2000 m. Odbył się też bieg Open dla starszych zapaleńców biegania na dystansie 5000 m. Jak co roku najlepiej spisała się „samochodówka” zdobywając 3 medale w rywalizacji indywidualnej i odnosząc miażdżące zwycięstwo w klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych – zdobyliśmy 414 punktów, co daje ponad 300 punktową przewagę nad kolejną szkołą.Najszybsi nasi reprezentanci, którzy zajęli nagradzane pierwsze sześć miejsc.

Dziewczyny:

ZawodnikKlasaMiejsce
Marta Topp1b LOII miejsce
Agnieszka Mostowska1b LOIV miejsce
Katarzyna Grubba1b LOVI miejsce

Chłopcy:

ZawodnikKlasaMiejsce
Łukasz Wiśniewski2m LOI miejsce
Karol Kass4b TIII miejsce
Robert Dybowski2b LOIV miejsce
Mateusz Boyke3a TV miejsce
Michał Miszke2b LOVI miejsce

W Biegu głównym na dystansie 5km wystartowały panie Monika Rolbiecka (trzecie miejsce) oraz Maria Maj–Roksz (siódme miejsce ). Monika Rolbiecka wygrała także klasyfikację na najszybszą Wejherowiankę.Szczegółowe wyniki w „sportowej” gablocie już od wtorku.

Nazwa Szkoły Punkty  Miejsce
ZSP nr 4 Wejherowo411I