Święto turystyki

Dnia 18 kwietnia 2012 r. w naszej szkole obchodziliśmy święto turystyki – celem świętowania było propagowanie idei podróżowania i poznawania otaczającego nas świata.

W pierwszej części odbyło się spotkanie na sali gimnastycznej i wysłuchanie wizualnej opowieści naszych gości: pana Edwina Nawrockiego – seniora przewodnika PTTK nt. pracy PTTK w przeszłości i dzisiaj oraz pani Kingi Klebby – nauczycielki geografii i przewodnika turystycznego nt. podróży – trekingu do Rumunii.

W czasie drugiej części uczniowie 12 klas naszej szkoły przedstawiło we wcześniej przygotowanych salach, wylosowane państwa EURO 2012 pod względem ich turystycznej atrakcyjności, każda klasa miała obowiązek przedstawić: wystrój sali, prezentacje kultury, historii i i innych atrakcji państwa, reklamę filmową/prezentacje multimedialną, przedstawiciele klas brali udział w teście wiedzy nt. atrakcji turystycznych 16 państw Euro 2012.

Na podstawie w/w kryteriów wytypowana komisja wybrała najlepiej przygotowane klasy, poziom większości tegorocznych prezentacji był bardzo wysoki i rywalizacja w czołówce bardzo zacięta, oto wyniki rywalizacji:
1. miejsce: klasa 1p LO
2. miejsce: ex aequo klasy 1bLO, 1hLO,