Światowy Dzień Zdrowia w naszej szkole

Ponieważ powszechne jest stwierdzenie, że „Sport to zdrowie”, sportowego akcentu też nie mogło zabraknąć w tym dniu. Opiekun Samorządu Szkolnego, Pani Alicja Długosz, zaproponowała nietypową formie rywalizacji- dyktando o …sporcie. Do „zawodów” stanęło ośmioro uczestników. Siła mięśni potrzebna była, by… trzymając długopis, odtworzyć na kartce tekst. Był to opis emocjonujących wydarzeniach, jakie miały miejsce na stadionie, na który przybył m.in. dwudziestoipółletni Serbołużyczanin; pół Polak, pół Hiszpan z Haiti; chyży berlińczyk; hołubiony trener szybkobiegaczy długodystansowców; hostessy i długonoga cud-sportsmenka.

Szkolnym Mistrzem Ortografii został Maciej Bank z klasy 1H LO, który pokonując rywali, na 50 możliwych błędów, popełnił tylko 17!