Długodystansowy Bieg na Orientację

Mistrzostwa Województwa Pomorskiego
w Długodystansowym Biegu na Orientacje

Dnia 31 marca 2012 r. przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Długodystansowym Biegu na Orientacje. Mimo niesprzyjającej pogody (zacinającego deszczu, wiejącego wiatru i gradu) na starcie pojawiło się około 120 zawodników. Organizator zapewnił trasy dla początkujących jak i zaawansowanych orientalistów, przygotowując 26 różnych tras dla 13 kategorii wiekowych.

Uczniowie ZSP nr 4 w składzie Magdalena Meyer, Agnieszka Hebel, Kamila Dampz, Marlena Muszka, Michał Greszta (1b), Katarzyna Okroy (3e) i Piotr Gołąbek (3m) wystartowali w kategorii otwartej; dziewczyny na dystansie 3km, a chłopaki na dystansie 3,4km. Jak na początkujących zawodników spisali się znakomicie: Dziewczyny zajęły miejsca w pierwszej 6-tce w kolejności: 1 miejsce – Magdalena Meyer, 2 miejsce – Katarzyna Okroy, 3 miejsce – Agnieszka Hebel, 4 miejsce – Kamila Dampz, 6 miejsce – Marlena Muszka.

Chłopaki ukończyli zawody na miejscach 5-tym Michał Greszta i 5-tym Piotr Gołąbek. Na dystansie 10km w seniorkach wystartowała pani Maria Maj-Roksz i po zaciętej walce ukończyła zawody na pierwszej pozycji