Patronat

W dniu 6 marca 2012 r., przy okazji uroczystego wręczenia certyfikatów ZD poświadczających komunikatywną znajomość języka niemieckiego 25 uczniom V Liceum Ogólnokształcącego w Wejherowie, miała miejsce jeszcze jedno doniosłe wydarzenie: zostało podpisane porozumienie patronackie między Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Jakuba Wejhera w Wejherowie, a Centrum Egzaminów Językowych English Unlimited, w skład którego wchodzą Centrum Egzaminów Goethe-Institut i Autoryzowane Centrum Egzaminacyjne Cambridge ESOL/PLO80. Umowa ta sankcjonuje formalnie kilkuletnią już współpracę między Szkołą Wejhera a Centrum i, oprócz wartości prestiżowej oraz wsparcia w formie opieki merytorycznej i doposażenie w materiały ćwiczeniowe i edukacyjne, niesie ze sobą wymierne korzyści dla ucznia: rabaty za opłaty egzaminacyjne i możliwość przystępowania do wszystkich egzaminów i z języka niemieckiego i z języka angielskiego w szkole. Porozumienie podpisały: dyrektor szkoły Anna Wilk i menadżerowie CEJ English Interverbum pani Angelika Fuks i pani Agata Szymroszczyk. O oprawę artystyczną zadbała klasa Ie – lingwistyczna pod nadzorem wychowawczyni pani Moniki Rolbieckiej, prezentując taniec współczesny i humorystyczną scenkę „Precyzja języka niemieckiego”. Wystąpiła również Dorota Theisebach, uczennica IIIeLO, która dowiodła, że w każdym języku piosenka w jej wykonaniu to prawdziwa „perełka”.