Studniówka 2012

 Dnia 20.01.2012 roku w Hotelu Murat ponad 300 osób bawiło się na Balu Studniówkowym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Jakuba Wejhera.

Bal rozpoczął się od pozdrowień i życzeń pani dyrektor Anny Wilk skierowanych do tegorocznych maturzystów. W swoim wystąpieniu pani Wilk przypomniała tradycje i obyczaje związane z przedmaturalnymi przygotowaniami na sto dni przed egzaminem. Do najzabawniejszych (a może najpopularniejszych) należy nie golenie brody, a w trakcie balu ubiór czerwonej bielizny, ale… na lewą stronę.

Tradycyjny polonez odtańczony przez uczniów z niewielką ilością błędów to również zwiastun udanego egzaminu maturalnego. Jak co roku każda klasa, przy wsparciu nauczycielek wychowania fizycznego, odtańczyła własny indywidualny i wyjątkowy układ poloneza.

Część oficjalną zakończyły podziękowania uczniów dla nauczycieli za ich trud i ciężką pracę. W tym roku obok zawsze miłych słów, uczniowie zaskoczyli swoich wychowawców starannie i nietuzinkowo przygotowaną częścią rozrywkową. Swoje ukryte talenty zaprezentowali uczniowie IV klasy technikum. Występ magika z 3 klasy liceum profilowanego, Michała Bernaśkiewicza, był ostatnim akcentem artystycznym przed zabawą uczniów na parkiecie. A z tańca towarzyskiego i klasycznego tegoroczni maturzyści egzamin zdali, nie schodzili z parkietu do rana. Miniony bal to ten jeden z tych pamiętanych całe życie.

Share:

Author: Lechosław Czoska